Залагодити ситуацію із недостачею Кіяшко намагався останні півтора місяця, але безрезультатно. Тож від учора, 4 травня, він голодує. Відеозвернення директор лікарні опублікувала ТРК "Глухів" на своїй сторінці у фейсбук.

До слова За квітень ми отримали менше, ніж за березень, – медик швидкої про скандал зі зарплатами

Припинити протест медик обіцяє, як тільки працівникам Глухівської міської лікарні виплатять зароблені кошти.

Недостача сталась через помилку у звіті про пролікованих пацієнтів. Через це лікарня отримала від держави гроші не в повному обсязі, а лише на 3 місяці у сумі 867 тисяч гривень.

Дивіться відеозвернення Анатолія Кіяшка про недофінансування лікарні:

У МОЗ заявили, що гроші для лікарні вже виділили

У Національній службі здоров’я України (НСЗУ) повідомили, що медзаклад кілька разів уточнював свою статистику, а сьогодні, 5 березня, до НСЗУ надійшов фінальний уточнений лист, відтак "почався процес розрахунку ціни договору та його формування", пише hromadske.

В НСЗУ додали, що Глухівська міська лікарня підписала з ними договір загалом на 8 пакетів медичних послуг на суму 9 695 557 грн. У квітні заклад отримав аванс у розмірі 867 760 грн.

Сума договору для цього закладу не остаточна. Для лікарні зараз формують новий договір,
— відповіли в Нацслужбі здоров’я.

Що відомо про зарплати медиків під час COVID-19

  • Через спалах коронавірусу в Україні уряд пообіцяв доплати лікарям, які лікують хворих.
  • У березні медикам нарахували надбавку в розмірі до 300%, але не від зарплати, а від окладу. Тому вона була не такою значущою, як обіцяли.
  • Але вже у квітні лікарі мали отримати надбавку до всієї зарплати, яка враховує стаж. Відповідно вона мала б бути більшою, ніж березні.
  • Однак замість обіцяних доплат за квітень, деякі лікарі отримали навіть менші зарплати, ніж у попередні місяці. Через це у різних містах вийшли на протест.