Деменція
Денна сонливість може вказувати на ризики поширеного старечого захворювання
Проблеми зі сном у віці 30 – 40 років впливають на мозок: ризик якого захворювання це становить
Неочікуваний ефект препаратів Оземпік і Wegovy і до чого тут деменція
Що буде, якщо кожного дня пити воду з куркумою
Втрата розуму у кожній склянці: будь-яка доза алкоголю підвищує ризик небезпечного захворювання
Ви навіть не здогадувались: як ягоди, шоколад та червоне вино впливають на ваш організм
Напої, які можуть знизити ризик деменції і уповільнити старіння мозку
Кожного 5-го випадку деменції можна уникнути, якщо усунути цю проблему
Вчені реабілітували яйця: кому вони приносять особливу користь
Серцево-судинні проблеми в одного з партнерів, підвищують ризик серйозного захворювання в іншого
Які напої можуть уповільнити деменцію: всього 2 чашки допоможуть зберегти здоров'я мозку
Тілобудова впливає на ризик деменції та хвороби Альцгеймера
Вакцинації проти дуже поширеного вірусу захищає від деменції
Один з різновидів деменції, що уражає одного з 20 людей віком понад 65 років. Названа на честь німецького психіатра і невролога Алоїза Альцгеймера.
Існують різновиди цієї хвороби, які також уражають людей молодшого віку. Вражається "сіра речовина" мозку, що призводить до втрати пам'яті і прогресуючого слабоумства. Це порушення мозкових процесів, не фізичних функцій.
Воно зумовлене накопиченням ß-амілоїду (продукту розпаду білка, попередника амілоїду — Amyloid Precursor Protein або скорочено APP), здатного до утворення волоконних структур (fibrils).
Вчені, які займаються вивченням цієї хвороби, поділилися на два табори: одні відстоюють важливу роль тау білка (tau protein), а інші — ß-амілоїду (Аß) і його різновидів (Аß42, Аß40, олігомерних форм обох різновидів, а також їх N-термінальних модифікацій) у розвитку і перебігу хвороби.
Відомі три гени, мутації яких в основному дозволяють пояснити походження рідкісної ранньої форми, проте поширена форма хвороби Альцгеймера поки не вкладається в рамки виключно генетичної моделі. Найбільш вираженим генетичним фактором ризику тепер вважається APOE, але варіації цього гена асоційовані лише з деякими випадками хвороби.
Профілактика хвороби Альцгеймера: міжнародні дослідження, покликані оцінити, наскільки той чи інший захід здатні уповільнити або запобігти настанню хвороби, нерідко дають суперечливі результати.
Досі немає твердих свідоцтв превентивної дії будь-якого з розглянутих факторів. Разом з тим, епідеміологічні дослідження свідчать про те, що деякі чинники, що піддаються корекції, — дієта, ризик серцево-судинних захворювань, прийом ліків, розумова активність та інші — асоційовані з імовірністю розвитку хвороби.