Кальцифікація черевної аорти та деменція
До такого висновку дійшли австралійські дослідники з Університету Едіт Коуен. Вчені виявили, що накопичення кальцію, відоме як "кальцифікація черевної аорти" або AAC, є не тільки важливим для прогнозу ризику серцево-судинних захворювань, але й є надійним маркером ризику слабоумства у літньому віці.
Читайте також: Знайшли ранній симптом, який може свідчити про хворобу Паркінсона
Експерти вивчили результати AAC у 968 жінок з кінця 1990 років, а потім спостерігали за станом їхнього здоров'я протягом 15 років. Вони з'ясували, що кожна друга літня жінка мала середній або високий рівень AAC, і ці жінки вдвічі частіше потрапляли до лікарні або вмирали від деменції в літньому віці, незалежно від інших серцево-судинних факторів або генетичних факторів.
Яке значення має відкриття
Це відкриття дозволить дізнатися про потенційний ризик деменції завчасно і розпочати лікування на ранній стадії, коли у пацієнта більше шансів на нормальне життя. При цьому AAC можна легко виявити за допомогою бічного сканування хребта на апаратах визначення щільності кісток.
Такі сканування можуть бути дешевим, швидким і безпечним способом скринінгу великої кількості людей похилого віку на наявність вищого ризику розвитку деменції.