Дефіцит вітаміну D пов'язаний з різноманітними запальними захворюваннями, й запалення шкіри – не виняток, про це йдеться у дослідженні, опублікованому на NCBI.

До теми: Надмірне вживання вітаміну D не продовжує тривалість життя

Дослідження провели за допомогою 200 учасників. У першої сотні була абсолютно здорова шкіра, а друга мала вугрові запалення. Фахівці виявили, що люди з вуграми частіше мали дефіцит вітаміну D, ніж люди з "чистою" шкірою.

Після цього, фахівці рандомізовано розподілили сотню людей з акне на ще дві групи. Половина з них отримувала 0,25 грам альфакальцидолу (вітаміну D) щодня, а інші – плацебо.

Дослідження тривало 3 місяці й весь цей час учасники споживали призначені препарати. Підбиваючи висновки, фахівці помітили, що рівень вітаміну D в крові у людей з акне став вищим, ніж у людей з контрольної групи, що приймали плацебо.

Й хоч врегулювання вітаміну D в організмі покращив стан шкіри учасників, вчені визнають, що для підтвердження цього зв'язку необхідні подальші дослідження.

До теми: Супрун розповіла, як лікувати прищі та запобігти їх появі

Більше новин, що стосуються лікування, медицини, харчування, здорового способу життя та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.