У даркнеті продають вакцини проти коронавірусу

Так, ціни варіюються від 500 до 750 доларів США на дози вакцин компаній AstraZeneca, Sputnik, Sinopharm або Johnson & Johnson. Цікаво те, що російську вакцину "Супутник V" в даркнеті оцінили дорожче за AstraZeneca та Johnson&Johnson.

Читайте також Кабмін скасував самоізоляцію для українців, що приїжджають з-за кордону на вакцинацію

Також анонімні продавці пропонують підроблені сертифікати про щеплення за ціною 150 доларів. Наразі кількість таких оголошень понад 1200. Кіберексперти вважають, що продавці вакцин перебувають у США, Іспанії, Німеччині, Франції та Росії.

Кіберфахівці компанії Check Point спостерігали за появою оголошень з січня, коли вони вперше помітили оголошення про продаж вакцини.

Фальшиві негативні тести та COVID-паспорти

Експерти натрапили і на оголошення щодо продажу фальшивих негативних результатів тесту на коронавірус.

Ми робимо негативні ковід-тести для мандрівок за кордон, для працевлаштування тощо. Купуйте два негативні тести та отримайте третій безкоштовно,
– пишуть в оголошеннях.

Крім того, кіберфахівці розповіли, що бачили пропозиції придбати паспорт вакцинації за 150 доларів. Для купівлі треба надати свої імена, деякі дати, а "про все інше не потрібно турбуватися", також оплату слід робити криптовалютою.

Кіберексперти наголошують, що попереджають, що купівля довідок у даркнеті дуже ризикована.

Людям важливо розуміти, що спроба отримати вакцину, паспорт вакцинації або негативний результат тесту неофіційними методами є надзвичайно ризикованою, оскільки хакери більше зацікавлені в ваших грошах та особистих даних для використання у власних цілях,
– заявив керівник дослідження.

Що цікаво, кіберексперти справді спробували дозу вакцини Sinopharm у продавця за 750 доларів для дослідження, але ще не отримала її. Check Point закликає країни прийняти систему QR-коду для всієї документації щодо вакцин, щоб ускладнити підробку.

Що таке даркнет

Даркнет – це анонімна мережа, доступ до якої можливий лише через певне програмне забезпечення, налаштування чи авторизацію. Буквально даркнет розшифровується як "прихована або тіньова мережа".

Даркнет часто використовується в різноманітних незаконних видах діяльності, оскільки ускладнює ідентифікацію користувачів.