Джерело: DW

Вірусолог Ендрю Рід з Університету Пенсильванії ще у 2001 році на дослідженнях курячих вірусів довів, що слабкі вакцини можуть сприяти розвитку небезпечних штамів коронавірусу.

До теми Оцінили ефективність вакцин проти мутованих версій коронавірусу: неочікувані результати

Саме тому експерти та вчені критикують явище пізнього другого щеплення, як нині практикують у Великій Британії, й, можливо, невдовзі почнуть у США. І хоч завдяки такій методиці й справді можна надати хоч якийсь первинний захист більшій кількості людей, вакциновані таким способом громадяни не мають достатньо сильної імунної відповіді.

А сильний імунний захист це важливо. Адже на подолання нових та небезпечних штамів організму необхідно більше часу. Вірус від цього лише виграє, тому що він має більше часу, аби "вигадати", як захиститися від загибелі внаслідок вакцинації, тобто мутувати знову. А якщо такий вірус підхопить людина, яка ще не отримала вакцину, то наслідки можуть бути поганими.

Вірусолог Флоріан Краммер з приватного університету ISMMS в Нью-Йорку попередив, що широка практика запізнілого другого щеплення може посприяти появі багатьох мільйонів людей, як мають достатньо антитіл, аби уповільнити поширення вірусу та не хворіти, але недостатньо для того, аби його знищити. Це може створити ідеальні умови для розвитку вакцинорезистентних штамів вірусу.

Чому коронавірус мутує

  • Коронавірус – це РНК-вірус. Простіше кажучи, це сукупність генетичного матеріалу, упакованого всередину білкової оболонки.
  • Як тільки вірус РНК вступає в контакт з господарем, він починає створювати нові копії себе, які продовжують інфікувати інші клітини.
  • РНК-віруси, такі як грип та кір, більш схильні до змін та мутацій у порівнянні з вірусами ДНК, такими як герпес, віспа та вірус папіломи людини.