В основному це літні люди, які мають низку хронічних захворювань. Про це розповів гендиректор обласної лікарні ім. І.І. Мечникова у Дніпрі Сергій Риженко.

Важливо Як вчасно розпізнати інсульт і врятувати життя: головні ознаки та причини

Загалом 60% хворих в реанімації хворіють не лише на COVID-19. У них також був інсульт. Однак медик наголосив на тому, що усі ці хворі уже надходили з інсультами, а після лабораторних досліджень у них виявили коронавірусну хворобу.

Хоча на 100% ми впевнені, що саме коронавірус став причиною виникнення цього важкого захворювання,
– наголосив Риженко.

І підкреслив, що порушення мозкового кровообігу для таких хворих може бути фатальним. Тому він радить всім, хто захворів, звертатися до лікарів.

Підвищилась й кількість психічних розладів

Він повідомив про ще один сумний підсумок за час спостерігання за пацієнтами з коронавірусом. Є дані про підвищення кількості психічних розладів.

"Кожен третій, що хворів на COVID-19 і пройшов через реанімаційне відділення, надалі має депресивний стан", – зазначив гендиректор лікарі.

Лікар порекомендував таким пацієнтам не перенапружуватись, тому що це може призвести до тромбоутворення і порушення мозкового кровообігу.

До слова Як коронавірус впливає на нервову систему: головні прояви

Нервова система під загрозою

Під час обстеження пацієнтів після коронавірусної хвороби медики виявляють і ураження нервової системи, яку вірус вважає своїм "ворогом" і поступово знищує. Утім лікар-невролог заспокоїв: нервова система має здатність відновлюватись.

Однак чим раніше звернутися до лікаря, то вищі шанси на швидке одужання. Також лікар порадив зробити бустерну дозу вакцини, щоб уникнути нової хвилі коронавірусу.

Буде цікаво – міфи про коронавірус, які здивують: відео