Окрім того, наданням допомоги хворим на коронавірус вже займаються медпрацівники різних спеціальностей, оскільки профільних спеціалістів не вистачає. Про це під час брифінгу МОЗ розповіла лікар-інфекціоніст Ольга Голубовська, передає 24 канал. За її словами, наразі в Україні відбувається не лише кількісне погіршення ситуації з коронавірусом, а й збільшується кількість тяжких форм захворювання, кількість летальних випадків.

Важливо Кількість хворих на COVID-19 в Україні перевищила 100 тисяч

Ми казали, що хворіють і помирають представники так званих груп ризику, але зараз тяжко хворіють і молоді люди та навіть помирають. Якщо спостерігатимемо таке ж зростання захворюваності, то доведеться міняти стратегію госпіталізації людей,
– наголосила вона.

За її словами, зараз в Україні до лікарень можуть відправляти максимум тих людей, які потребують медичного втручання. Тобто йдеться про пацієнтів, що хворіють на середньо-тяжку форму COVID-19. Цим Україна відрізняється і від Західної Європи, і від США, де до лікарень потрапляють лише тяжкі пацієнти.

"Та ми змушені будемо переглянути стратегію, якщо ситуація не покращиться, і теж госпіталізовувати лише тяжких хворих. Це ускладнить надання медичної допомоги. Зараз ми ще не перебуваємо у такому колапсі", – уточнила Голубовська.

Лікарка зауважила, що зараз для боротьби з COVID-19 Україна готує лікарів різних спеціальностей, бо профільних спеціалістів вже не вистачає.

Не вистачає профільних спеціалістів, тому і хірурги, і травматологи, й інші медики допомагають боротися з коронавірусом. Ми тільки на порозі цієї другої хвилі, а ще очікується зростання різних респіраторних інфекцій, зокрема, грипу. Тому це ще більше ускладнить ситуацію в країні,
– пояснила Голубовська.

Відтак, у МОЗ просять українців дотримуватися правил: носити маску, обробляти руки антисептиком та дотримуватися соціальної дистанції, щоб пригальмувати зростання захворюваності.

Яка ситуація з коронавірусом в Україні

  • Станом на 21 серпня в Україні підтвердили вже 100 643 випадки інфікування коронавірусом, смертельних випадків 2 207, одужали загалом 51 078 пацієнтів.
  • За останню добу додалося 2 106 нових випадків захворювання, летальних – 23.