Вчені проаналізували дані про майже п'ять тисяч літніх пацієнтів. Вони проходили лікування в період з 1 березня по 20 квітня 2020 року, їхній середній вік був 77 років.

Також на тему: Собаки рідше хворіють на коронавірус ніж коти, – вчені

Які симптоми свідчать про необхідність госпіталізації

Найпоширенішим атиповим раннім симптомом у пацієнтів старше 65 років були функціональні відхилення – люди починали гірше справлятися з рутинними справами. Зміна психічного стану COVID-19 зустрічалося в цій групі у 11,3%, шлунково-кишкові прояви – у 9%. У 49% з них хвороба починалася тільки з атипових симптомів.

Вчені описали симптоми, які вважаються типовими, які зустрічалися у літніх пацієнтів. Задишка була виявлена у половини з них, лихоманка – у 38%, кашель – у 27%.

Важкий перебіг COVID-19 був тільки у 30% учасників дослідження. Ризик лікування в палаті інтенсивної терапії у пацієнтів, симптоми хвороби у яких були типовими, був в 1,39 раза вище, ніж у людей з атиповими симптомами. Однак в обох групах ризик смерті й повторної госпіталізації був однаковим.

Чому виник зв'язок

Автори дослідження вказали, що причиною атипових і невизначених перших симптомів COVID-19 у літніх пацієнтів можуть бути когнітивні та сенсорні порушення. Тобто, не виключено, що деякі з таких пацієнтів, можуть просто неточно сприймати симптоми й повідомляти про них.