Акушери і педіатри зазначають, що пологи у воді не полегшують біль породіллі та не допомагають малюку легше народитись, передає Nashamama.

Окрім того, такі пологи несуть велику небезпеку для дитини і матері. Адже зафіксовано випадки, коли розроджування породіллі у ванні закінчувалось проблемами з легенями у малюка.

Читайте також: В уряді розповіли, з чого складатиметься "пакунок малюка"

Також під час такого народження дитина може підчепити інфекції, так само як і статеві органи матері. Попри фізіологічний рефлекс, завдяки якому дитина не може наковтатися води, не варто забувати, що біологічні механізми не завжди спрацьовують.

Чому не варто народжувати у воді

Особливо це стосується недоношених немовлят. Під час процесу народження дитина може заковтнути разом з водою фекальні маси, через які може підчепити інфекції дихальних шляхів.

Та попри застереження лікарі зазначають, що до початку пологів деяким жінкам варто посидіти у басейні, адже це знижує біль і скорочує тривалість пологів. Та при перших потугах важливо пересісти на спеціальне крісло для породіль.

Більше новин, що стосуються лікування різноманітних захворювань, медицини в Україні, здорового способу життя та харчування, вагітності та пологів, відкриттів у сфері медицини та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.