По суті, він може бути відповіддю організму на перегрів (руки й ноги нерідко опухають в спеку – так організм прагне охолодити тканини за допомогою припливу рідини), погіршення кровообігу, дія деяких лікарських препаратів, наприклад для лікування цукрового діабету, проблеми з серцем або нирками.

Читайте також: П'ять причин, через які набрякають очі

Якщо немає проблем зі здоров'ям, набряк на обличчі вранці після алкогольної вечірки або великої кількості випитої рідини перед сном сходить досить швидко. Організм сам позбавляється від зайвої води, нормалізує водно-сольовий обмін. Швидше привести себе в порядок допоможе умивання прохолодною водою, охолодження обличчя кубиками льоду, легкий самомасаж, а також відмова від солоної, жирної і смаженої їжі.

Жінки частіше за чоловіків стикаються з набряком обличчя. Причина – в будові підшкірно-жирової клітковини: у жінок вона більш рихла і краще утримує воду. Якщо набряклість з'явилася без явних зовнішніх причин і довго не спадає, вона може бути "дзвіночком" серцевої або ниркової недостатності.


Набряк обличчя може бути симптомом серйозних захворювань

У першому випадку погіршується відтік рідини, оскільки серцевий м'яз не встигає перекачувати кров в необхідному обсязі; у другому – в організмі порушується обмін солей калію і натрію, а також знижується рівень білка в крові, в результаті чого рідина не виводиться в потрібній кількості.

Якщо особа набрякає щоранку і при цьому болить голова, обстеження краще не відкладати: високий ризик артеріальної гіпертензії і порушень мозкового кровообігу.

При нирковій недостатності набряки зазвичай з'являються під нижніми повіками та проходить протягом дня. Запідозрити проблему з нирками можна в тому випадку, якщо набряки супроводжуються порушенням сечовипускання і швидкою стомлюваністю.

Але для постановки точного діагнозу без походу до лікаря все одно не обійтися. Для початку достатньо звернутися не до терапевта: пройти аналізи крові та сечі, зробити ультразвукове дослідження печінки.

Більше новин, що стосуються лікування, медицини, харчування, здорового способу життя та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.