Особливо небезпечні ці страхи, якщо вони можуть завдати шкоди здоров'ю, розповіла лікар Юлія Дмитрієва.

Читайте також: Анестезія допомогла позбутись негативних спогадів

Чому люди бояться ходити до лікарів?

Невідомість. "Я не знаю, що за лікар мені попадеться, як відбувається прийом, який діагноз мені поставлять, а якщо знайдуть щось погане – що тоді!".

Очікування болю. "А огляд болючий чи ні; якщо так, то наскільки; раптом буде занадто боляче, а якщо призначать якусь болючу процедуру, а ось ці незрозумілі металеві штуки в кабінетах наче з камери тортур".

Сором. "Доведеться говорити про свої проблеми з незнайомою людиною, як він поставиться до них, раптом буде критикувати або насміхатися, але ж і роздягатися треба буде, а раптом я якісь дурні питання задам, а чи правильно я приготувався до прийому".

Як побороти страх?

Визнати проблему. Подумайте, може саме страх причина того, чому ви весь час відкладаєте візит до лікаря, хоча очевидно, що вам є, що з ним обговорити.

Бути проінформованим. Ви можете заздалегідь дізнатися та прочитати, як проходить прийом; результати, яких аналізів і досліджень варто взяти з собою, а які залишити вдома; як підготуватися до огляду.

Знайти лікаря, якому ви довіряєте. Було б ідеально, якби ви йшли на прийом до лікаря, якого вибрали самі і від якого знаєте, чого очікувати.

Планувати. Сформулюйте заздалегідь, які скарги ви повідомите лікарю, які питання поставите. Запишіть, якщо боїтеся забути.

Більше новин, що стосуються лікування, медицини, харчування, здорового способу життя та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.