Вчені з Тель-Авівського і Хайфського університетів (Ізраїль) прийшли до висновку, що це властиво не лише людям, а й тваринам.

До теми Чому азіати щасливіші за європейців

Як проводилось дослідження

Автори роботи проаналізували літературу про різні види ссавців і птахів, а також зібрали дані, які накопичувалися з 1981 по 2018 рік. Дослідження стосувалися 13 видів перелітних птахів і 18 видів кажанів. Всього дослідники об'єднали інформацію більш ніж по 11 тисячам особин тварин з усього Ізраїлю – від північного до південного краю країни.

Вчені обирали птахів та кажанів через те, що вони мають високу мобільність, тож за ними можна точніше відстежити теплолюбність самок і самців. При цьому вони належать до різних класів живих істот: перші – до птахів, а другі – до ссавців. Аби визначити їх теплолюбність, вчені простежили географію розселення самок і самців в певні періоди циклу розмноження, коли вони живуть порізно.

Результати дослідження

  • Самки багатьох видів птахів і кажанів віддають перевагу теплішому середовищу, ніж самці.
  • У певні моменти це навіть викликає сегрегацію між одним і тим же видом.
  • Науковці припускають, що це пов'язано з різним гормональним фоном і нервовими механізмами між самцями й самками, які розвинулися в процесі еволюції. Так, вчені вважають, що вони по-різному відчувають температуру. І це тісно пов'язано з процесом відтворення і турботою про потомство.
  • По-перше, географічне розділення між самцями й самками знижує конкуренцію за ресурси й регулює агресію батьків до дитинчат.
  • По-друге, під час виношування потомства матерям необхідно краще регулювати температуру тіла, тому їм біологічно вигідніше селитися в місцях з теплішим кліматом.

Дослідники вважають, що ці висновки можна екстраполювати й на людей.