Нове дослідження Омікрону

У своєму дослідженні фахівці використовували метод кріоелектронної мікроскопії, який дозволяє зробити найточніший структурний аналіз. Автори зосередилися на змінах шиповидного S-білка, за допомогою якого вірус проникає у клітини організму.

Також на тему: Четверта доза вакцини вдвічі покращує захист від COVID, – вчені з Ізраїля

Як відомо, штам Омікрон має 37 нових мутацій – це в 3 – 5 разів більше в порівнянні з першими варіантами. Структурний аналіз показав, що кілька мутацій створюють нові "сольові містки" та водневі зв'язки між спайковим білком та специфічними рецепторами на поверхні клітин АПФ-2 (розміщуються на слизовій оболонці та легенях людей).

На думку вчених, ці фактори зміцнюють афінність зв'язування – здатність вірусу прикріплюватися до клітин. У той самий час інші мутації зменшують силу зв'язку.

Вакцинація найкраще захищає від Омікрона

Вчені провели низку лабораторних експериментів, які підтвердили побоювання інших дослідників – S-білок штаму Омікрон справді має підвищену здатність ухилятися від антитіл. Зокрема, у порівнянні з попередніми варіантами, Омікрон показав виміряне ухилення від усіх шести протестованих моноклональних антитіл.

Примітно, що Омікрон меншою мірою ухилявся від імунітету, створеного вакцинами у порівнянні з імунітетом від природного зараження у нещеплених пацієнтів. Це говорить про те, що щеплення залишається нашим найкращим захистом,
– зазначили вчені.

Основні симптоми Омікрону, на які потрібно звертати увагу:

  • сильна закладеність носу;
  • біль у горлі;
  • підняття температури;
  • біль у м'язах;
  • у деяких пацієнтів може бути діарея та інше.

У багатьох людей, які хворіють повторно, нюх не зникає.

Симптоми Омікрону / Дані: ВООЗ / Інфографіка 24 каналу

У ВООЗ передрікають нову хвилю пандемії – дивіться відео