Ідея другої хвилі випливає з хибного порівняння із сезонністю вірусу грипу, йдеться у статті вірусолога Джеремі Россмана з Кентського університету для The Conversation.

Читайте також Як безпечно купатися і відпочивати на пляжі під час пандемії COVID-19

Коронавірус і грип мають різну "поведінку"

На початку пандемії багато експертів обговорювали подібність між SARS-CoV-2 та вірусом грипу – вони викликають респіраторні інфекції. Через це було припущено, ніби COVID-19 поводитиметься аналогічно пандемії грипу. Однак це дуже різні віруси з різною поведінкою.

COVID-19 має набагато більший показник летальності у порівнянні з грипом, а також значно вищий рівень госпіталізації та важкої інфекції.

Також грип – це сезонний вірус. Щороку випадки грипу починаються на початку осені, збільшуються протягом зими, а потім припиняються, наближаючись до літа.

Невідомо, чи коронавірус є сезонним

Під час цієї пандемії "іспанки" вірус заразив північну півкулю навесні 1918 року, а потім повернувся з більшою силою восени цього ж року.

Привабливо вважати, що COVID-19 знизиться чи зникне влітку, тільки щоб знову з'явитися, коли погода стає холоднішою. Але ми не знаємо, чи COVID-19 є сезонним вірусом,
– пише видання.

Окрім сезонності, є й інша причина, чому ідея другої хвилі помилкова. Концепція передбачає, що друга хвиля вірусу – це щось неминуче та властиве хворобі. Але це враховує важливість проведених профілактичних заходів і робить людей безпорадними перед патогеном.

Відмова від карантинних обмежень призведе до збільшення випадків хвороби.

Зменшення поширення хвороби залежить від дій людей

"Ми не у владі вірусу, ні зараз, ні в майбутньому. Це обнадійлива новина, але вона лягає тягарем відповідальності на всіх нас. Ми повинні продовжувати боротися, але водночас не маємо боятися неминучої другої хвилі", – йдеться у матеріалі.