Ген сприйняття холоду

У більшості населення планети є варіант цього гена, при якому в організмі виробляється відповідний білок. Але приблизно півтора мільярда осіб – носії іншого варіанту, у них цей білок відсутній.

Також на тему: Вчені вперше передали дані з комп'ютера в ДНК живих клітин

Вчені припускали, що у гена ACTN3 була своя роль в еволюції. Можливо, багато тисячоліть тому відсутність альфа-актину-3. допомагало людям вижити в холодному кліматі Європи. Міжнародна група вчених перевірила цю гіпотезу експериментально.

Нове дослідження

У новому дослідженні взяли участь 42 здорових чоловіків. В експерименті вони повинні були занурюватися в холодну воду, після чого вчені об'єктивно оцінювали, наскільки сильно замерзає кожен з них. Температура води була 14 градусів, охолодження могло тривати до 120 хвилин або поки температура тіла не досягне 35,5 градусів Цельсія.

Як діє ген ACTN3

Лише 30% учасників, в організмі яких був присутній альфа-актин-3, змогли винести випробування холодом повністю. 69% людей з дефіцитом пройшли повний цикл охолодження. Вчені виявили, що люди з другої групи менше тремтять від холоду в порівнянні з учасниками з першої. Вони припускають, що відсутність тремтіння допомагає зберігати тепло й енергію.

Білок альфа-актин-3 синтезується у швидких м'язових волокнах, які відповідають за швидкі та сильні скорочення м'язів. Відомо, що його відсутність пов'язана зі зниженням спринтерських здібностей у людини, але збільшує м'язову витривалість. Таке збільшення витривалості може посилювати здатність зберігати енергію і переносити холод.