Про це в інтерв'ю заявив імунолог Федір Лапій. За його словами це проблема медичної спільноти.

Також на тему: У Португалії проти коронавірусу вакцинували вже 86% населення

Відсутність відповідальності непрофесійних лікарів

Імунолог наголосив, що в Україні мало важелів впливу на непрофесійних лікарів.

Федір Лапій

“В інших країнах є окремі медичні суди або окремі палати, які розглядають морально-етичну сторону роботи лікаря, і в деяких випадках позбавляють ліцензії. Але в Україні немає поняття ліцензії. У нас є диплом і є сертифікат спеціаліста, все. Роботодавець може звільнити некваліфікованого фахівця, але роботодавець, можливо, сам такий”.

За його словами, у розвинених країнах між медичною спільнотою та пацієнтами виступають професійні медичні асоціації, які дають рекомендації.

"Асоціація ендокринологів каже хворим на цукровий діабет: йдіть на вакцинацію. Асоціація онкохірургів каже: марш на вакцинацію. Що говорять наші асоціації? Нічого не говорять", – пояснив Федір Лапій.

Ситуація покращується, але дуже повільно

Він додав, що Україна на правильному шляху: лікарі об’єднуються в професійні асоціації – це й Академія сімейної медицини України, і Українська академія педіатричних спеціальностей, і інші. Зараз формується нова медична спільнота, яка готова боротися, готова відстоювати, готова впливати.

Ми говоримо з медиками, намагаємося доносити до них інформацію, але вони не зміняться одночасно. Бо ми маємо проблему, яка накопичувалася десятки років. Я думаю, що буде дуже тяжко. Коло прибічників вакцинації збільшиться, але це не станеться швидко. Не під час цієї пандемії,
– сказав імунолог.

Вакцинація в Україні: коротко

  • Вакцинація проти коронавірусу SARS CoV 2 почалася в Україні 24 лютого 2021 року.
  • На початку квітня МОЗ заявило про намір забезпечити можливість щеплення 60 – 70% дорослого населення України до кінця 2021 року. Це 47 мільйонів щеплень проти COVID-19.
  • Зараз в Україні проводять щеплення препаратами: Covishield, Coronavac, Comirnaty від Pfizer, AstraZeneca, Moderna. Усі вони визнані ВООЗ.
  • Від початку вакцинальної кампанії в Україні щеплено 11 844 730 людей, повністю імунізовані та отримали дві дози – 8 284 545 людей. Загалом проведено 20 129 273 щеплення
  • За даними опитування, яке провело ЮНІСЕФ, 54,6% опитаних невакцинованих українців не готові отримати щеплення проти COVID-19. Утім, 42% готові щепитись за певних умов.