Про це заявив офіцер Національної гвардії України Сергій Позняк в ефірі "Київ24".

Дивіться також Від повістки – до "полігону": як відбувається процес мобілізації в Україні покроково

За словами Сергія Позняка, такі чоловіки після проходження повторної медкомісії і у випадку, якщо стан їх здоров'я визнають таким, що дозволяє нести службу, їх залучать до війська.

При цьому, військова служба не обов'язково передбачає бойові дії. Такі чоловіки можуть, зокрема, "працювати у штабах, будувати фортифікації або виконувати інструкторську роботу".

Мобілізаційний потенціал потрібно покращувати. Треба переглянути тих, хто має II-III групу, чи є серед них ті, хто можу доєднатись до війська,
– наголосив Позняк.

Адже, як зазначив офіцер, військова служба пов'язана безпосередньо з участю у бойових діях: є штабна робота, фортифікаційна, інструкторська робота, де людина з інвалідністю може бути задіяна.

Позняк прокоментував повторний медогляд чоловіків: відео

Мобілізація в Україні: актуально

  • До слова, військовозобов'язані, які мають дружину з 1 або 2 групою інвалідності, теж не мають гарантії того, що отримають відстрочку. У цьому праві їм можуть відмовити, якщо є інші працездатні особи, зобов'язані відповідно до закону їх утримувати.
  • Законопроєкт про мобілізацію може потрапити до сесійної зали на розгляд у другому читанні вже до кінця березня 2024 року.