Цей популярний знеболювальний засіб підвищує ризик розвитку синдрому дефіциту уваги з гіперактивністю та аутизмом на 30%, інформує "МедікФорум".

Читайте також: Як виховати дітей здоровими і щасливими: 9 порад для батьків

Парацетамол, який також відомий як Acetaminophen (ацетамінофен), на 20% збільшує ризик аутизму у майбутніх дітей. Проте незрозуміло, яким чином цей препарат впливає на вірогідність виникнення синдрому порушення активності та уваги.

Раніше медики пов'язували ці ліки з розвитком комунікаційних проблем та зниженням рівня інтелекту серед дітей, чиї мами вживали його під час вагітності.

Парацетамол є активним інгредієнтом сотень безрецептурних лікарських засобів. Він є найпоширенішим препаратом для вагітних, останні часто вживають його проти високої температури.

Цей знеболювальний засіб безпечний під час короткотривалого лікування. Проте медики радять вагітним жінкам звернутися до лікарів, які призначать необхідні препарати.

До слова, такий складний невротичний розлад як заїкання рідко виникає у дітей через спадковість, частіше – внаслідок стресових ситуацій або нервового перенапруження.