Тим часом важко зрозуміти, чим же відрізняється додаткова доза вакцини від бустерної. У Центрі громадського здоров'я пояснили, в чому різниця.
Актуально Ефективні способи, які допоможуть тримати імунітет в тонусі
Що таке додаткова доза вакцини проти коронавірусу
Додаткова доза вакцини робиться від 28 днів до 3 місяців після другого щеплення. Щеплюють тією ж вакциною, що і попередні. Якщо потрібної вакцини немає, додаткову дозу можна зробити іншим препаратом, дозволенним МОЗ.
Кому роблять додаткову дозу
Її роблять людям, яким 2 дози не змогли дати необхідного захисту. Зокрема пацієнтам з ВІЛ та раком крові. А також тим, хто переніс трансплантацію органів, проходив хімієтерапію або лікування великими дозами гормональних препаратів.
Чим відрізняється бустерна доза
Бустерна доза вводиться після 180-270 днів після другої. Переважно її роблять мРНК-вакцинам, але якщо таких немає, можна використати будь-яку іншу.
Бустерна або ревакцинальна доза потрібна, щоб посилити ефективність вакцини, яка з часом знижується у всіх щеплених людей.
Поки що в Україні її можуть отримати лише медичні працівники та співробітники будинків інтернатного типу. Але в коментарі для "Суспільне" головний санітарний лікар країни Ігор Кузін розповів, що її рекомендували вводити й літнім людям у віці від 60 років.
Бустерна та додаткова доза COVID-вакцини: інфографіки Центру громадського здоров'я