Про це розповіла виконуюча обов'язки міністра охорони здоров'я Уляна Cупрун на своїй сторінці у Facebook.

"Для майбутніх мам перелік вакцин, які варто зробити, якщо плануєте вагітність: за 28 днів – кір (жива вакцина), паротит, жовта лихоманка, за 30 днів – поліомієліт, за 60 днів – краснуха", – зазначила Супрун.

Читайте також: Медики назвали 10 найкорисніших продуктів в світі: перелік

Важливо, що жінкам, які отримали живу або живу ослаблену вакцину до вагітності – варто відкласти вагітність хоча б на місяць, оскільки існує значний ризик для плоду.

Жінкам, які випадково отримали вакцинацію живою вакциною під час вагітності, це не може бути прямим показанням, щоби переривати вагітність,
– уточнила вона.

Під час вагітності можна робити інактивовані вірусні вакцини, бактеріальні вакцини та компоненти цих вакцин, які містять токсини.

Чи варто робити щеплення під час вагітності

Чи варто робити щеплення під час вагітності

Також вагітним слід зробити вакцину від дифтерії, правцю та вакцину від кашлюку протягом другого або третього триместру – від 21 до 32 тижнів під час кожної вагітності незалежно від історії вакцинації.

А якщо гряде сезон грипу, теж варто зробити щеплення – для профілактики захворюваності та смертності матерів та дітей від грипу.

Для профілактики захворюваності матері, якщо є певні фактори ризику, варто зробити і вакцинацію від гепатиту В, гепатиту А, менінгококової та/або пневмококової інфекції.

Які вакцини варто обирати під час вагітності:
Грип: інактивована вакцина в будь-якому триместрі. Атенуйована вакцина проти грипу (LAIV) під час вагітності протипоказана.
Правець: АП при травмі чи опіках з можливим зараженням.
Дифтерія: АДС-М, АД-М (при контакті з хворим на дифтерію).
Кір: імуноглобулін до 6 дня після контакту з хворим.

До слова, на сьогодні середній вік вагітних становить 25-27 років. Медики з Великобританії приголомшили заявою, зазначивши, що народжувати дитину найкраще у період від 30 до 39 років.