Під час прес-конференції директор з профілактики та лікування пневмонії Клініки китайсько-японської дружби Чжан Цінян заявив, що у тих, хто перехворів коронавірусів 2019 nCov, залишається ймовірність повторного зараження, пише Business Insider.

Читайте також: Вчені спростували безсимптомну передачу коронавірусу

До групи коронавірусів входять віруси, що викликають важкий гострий респіраторний синдром (SARS), близькосхідний респіраторний синдром (MERS) або звичайну застуду. Більшість з них стають причиною інфекцій верхніх дихальних шляхів середньої й слабкої тяжкості.

Коли вірус потрапляє в організм людини, він намагається закріпитися і захопити клітини-носії. У відповідь імунна система виробляє антитіла — білки, які розпізнають і знешкоджують клітини вірусу. Саме так формується імунітет. Найчастіше, перехворівши або отримавши вакцину, людина більш не схильна до дії цього штаму або інфекції.


Шанси захворіти на коронавірус нового штаму, якщо хворіли на попередні типи вірусу – високі/Фото: EPA

Що стосується коронавірусу, що з'явився в Ухані, то вчені поки не знають, чи розвивається у пацієнтів імунітет до цієї хвороби.

За словами Чжана, немає впевненості, що антитіла, які виробляються в організмі, виявляться досить сильними або довговічними, щоб перешкодити повторному зараженню. Крім того, віруси швидко мутують, так що імунітет до одного штаму не гарантує імунітету до іншого.


Міфи та правда про коронавірус / Картинка 24 каналу

Більше новин, що стосуються лікування, медицини, харчування, здорового способу життя та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.