Про це розповіли в Elle.

Навколо безлічі продуктів точаться суперечки, чи варто додавати їх в раціон, чи ні. Проте щодо сухофруктів, то вони вважаються джерелом корисних вітамінів і мікроелементів. Варто з'ясувати, чи припустимі сухофрукти при схудненні, які і в яких кількостях їх можна включити в меню без шкоди для фігури.

1. Сухофрукти власне і мають таку назву через те, що це сушені фрукти. І на відміну від інших видів солодкого, що пройшли "дегідратацію" (процес сушіння), фрукти містять глюкозу, фруктозу і мінімум сахарози. А це означає, що сухофрукти є дуже корисними для здоров'я.

Читайте також: 5 щоденних перекусів, які сприяють набору зайвих кілограмів

2. Проте в медалі є і зворотний бік: до недавнього часу мало хто говорив про те, що калорійність сушених фруктів збільшується в кілька разів.

До прикладу, в свіжому яблуці міститься близько 70 ккал, а в сушеному вже 250 ккал. Те ж саме і з іншими фруктами: у винограді 70 ккал, а в родзинках 300 ккал; в інжирі 70 ккал, а в сушеному інжирі 250 ккал; в абрикосі 40 ккал, а в куразі 240 ккал.

Особливо калорійною є сушена вишня: якщо в свіжому продукті міститься всього 50 ккал, то в сушеному вигляді енергетична цінність збільшується до 300 ккал.

3. Однак якщо сухофрукти є досить калорійними, то вони місять багато інших корисних речовин для організму, які принесуть лише одну користь. Наприклад, чорнослив – в 100 грамах продукту містяться не дуже дієтичні 300 ккал. Проте у них також міститься: білки – 2,3, жири – 0,7, вуглеводи – 57.

При цьому чорнослив регулює роботу шлунково-кишкового тракту, а тому користь від його вживання очевидна. Втім, якщо ви прагнете схуднути, їжте будь-які сухофрукти в першій половині дня: все-таки історія про те, що ці продукти не приведуть до набору ваги, – міф.

Читайте також: Як вибирати сухофрукти, щоб купити справді якісний продукт