Про це в ексклюзивному коментарі для Здоров'я 24 повідомила кандидат медичних наук, лікар акушер-гінеколог гінекологічного відділення Львівської обласної клінічної лікарні та МЦ "Берегиня" Уляна Кравець.

Читайте також: Чи можна займатися сексом під час вагітності: пояснення гінеколога

Існують спеціальні препарати, прийом яких може відтермінувати прихід менструації. Відомо, що терміни настання менструації залежать від змін гормонального фону. Основні гормони, які контролюють менструальний цикл – це естроген, прогестерон. Протягом циклу співвідношення цих гормонів постійно змінюється.

На початку циклу провідну роль відіграє естроген, а після овуляції його замінює прогестерон, що виділяється жовтим тілом (яке утворилося на місці фолікула, який тріснув).


Відтермінування місячних може зашкодити//pixabay.com

Такі коливання гормонального фону відбуваються циклічно щомісяця. Наш організм влаштований так, що наступний цикл формується під час теперішнього. У випадку вагітності, організм отримує сигнал і наступний цикл вже не настає. Щоб зсунути початок менструації, потрібно про це задуматись раніше, ніж перед самою менструацією.

Це можна зробити за допомогою гормональних препаратів. Є різні схеми і різні групи препаратів, це і комбіновані оральні контрацептиви (КОК) і група гестагенних препаратів.

Гінеколог Уляна Кравець
“Але це призведе до негативних наслідків – це нерегулярність циклу в майбутньому і так званий "гормональний збій". Підсумую все вище сказане: все можна, але чи потрібно. Краще підлаштувати свої плани під цикл, а не навпаки”.

Більше новин, що стосуються лікування, медицини, харчування, здорового способу життя та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.