Після того як у мами Романа Бєлкіна з'явились незначні клопоти із серцем, чоловіку хотілось мати можливість слідкувати за її здоров'ям у режимі реального часу. Такі дані могла б надавати електрокардіограма, але ж її роблять тільки у лікарнях. А от якби у мами був зручний портативний пристрій, який можна постійно зі собою носити, а всі зібрані дані надходили б йому на мобільний телефон – в таких роздумах у кінці 2014-го року і народилась ідея Cardiomo.

Роман Бєлкін
Роман Бєлкін

Пройшло кілька років розробок, відбулись десятки зустрічей з інвесторами, лікарями, першими користувачами і от нарешті команда за крок від виходу на масовий ринок. Творці пристрою виділяють одразу кілька переваг. Перша – це комфорт: наліпка із гнучного силікону кріпиться під серцем за допомогою клейких електродів. Cardiomo можна носити цілодобово й навіть приймати у ньому душ чи плавати. Заряду акумулятора вистачить на 10 днів.

Читайте також: "Дуплет" — надпотужний бойовий модуль для українських БТР

По-друге: широдий діапазон отриманих даних, які допоможуть попередити майже 40 захворювань. Пристрій не лише аналізує електрокардіограму та серцевий ритм, а й відслідковує роботу легенів, частоту дихання та температуру тіла. Сенсори записуватимуть, наскільки якісним був ваш сон та чи достатньо активними ви були протягом дня. І ще один важливий момент – Cardiomo вміє розпізнавати падіння людини.

Препарат Cardiomo
Препарат Cardiomo

Третя перевага – це зручний режим сповіщення. Якщо показники мають невеликі відхилення, користувач отримуватиме рекомендації. А якщо дані насторожуують – родичам миттю прийде повідомлення на телефон. Усі отримані дані зберігаються на хмарному сервері, тож можна відслідковувати динаміку змін у сердечних ритмах.

Спочатку планувалось вивести гаджет на медичний ринок, втім закони вимагають провести багаторічні клінічні випробовування. Тепер команда націлюється на звичайні магазини електротехніки. За попередніми оцінками вартість Cardiomo складе 200 доларів, відповідно планують зацікавити США та західну Європу. Втім для українських користувачів обіцяють щедрі знижки.