Блокатори вірусів у формі бейджів стали відомими після їхньої розробки в Японії та набули величезної популярності за часів пандемії.

Також на тему Чи може Місяць впливати на наше самопочуття

Як має діяти пристрій в уяві виробника

Після зняття захисної плівки, діоксид хлору взаємодіє з повітрям. У вірусів відбувається окислення білків, що спричиняє зміну їхньої структури та функцій. Ці зміни позбавляють віруси здатності приєднуватися до клітин і проникати у них, у результаті це робить їх неактивними і вони не можуть викликати інфекцію в людини.

Ефективність та безпека

Але на цей час, не існує наукових досліджень, у яких точно визначена б концентрація діоксиду хлору, яка була б безпечною для людини і при цьому ефективною проти вірусів. Це викликає безліч аргументованих питань щодо безпеки та ефективності цієї технології.

Діоксид хлору є їдким газом, який зазвичай використовується для дезінфекції твердих поверхонь і не є лікарським засобом. Крім того, наближення пристрою, який містить діоксид хлору до обличчя, небезпечне для здоров'я. Дія діоксиду хлору може викликати такі небажані симптоми:

  • подразнення слизових оболонок дихальних шляхів;
  • утруднення дихання;
  • сльозотеча з очей;
  • опіки на шкірі;
  • запаморочення.

У деяких країнах, таких як Таїланд, В'єтнам та Філіппіни, блокатори вірусів, які містять діоксид хлору, вже заборонені.

Всесвітня організація охорони здоров'я (ВООЗ) закликає використовувати дезінфікуючі засоби з обережністю та виключно для дезінфекції поверхонь. Та не рекомендує використовувати такі засоби для лікування або профілактики вірусних інфекцій.