Також у 35-річної жінки розвинулось серйозне захворювання. Обидва випадки були зафіксовані у звітах відомства з безпеки у сфері охорони здоров'я Австрії (BASG – 24 канал).
Читайте також У МОЗ відповіли, чи викликає вакцина Pfizer безпліддя
У відомстві повідомили, що 49-річна австрійка померла внаслідок тяжкого порушення згортання крові. В іншої жінки виникла тромбоемболія легеневої артерії.
Водночас у BASG підкреслили, наразі не встановлено жодного зв'язку цих випадків з вакцинацією проти коронавірусу. Адже порушення, які виявили у жінок, не належать до переліку побічних ефектів при щепленні препаратом AstraZeneca.
Наразі фахівців проводять розслідування смерті жінки, аби переконатись, що це точно не пов'язано якимось чином з проведенням вакцинації.
Задля безпеки залишки цієї партії вакцини AstraZeneca більше не будуть розповсюджувати та не щепитимуть нею людей.
Що відомо про вакцину від компанії AstraZeneca
- У співпраці з компанією AstraZeneca вчені з Оксфордського університету розробили вакцину AZD1222 (Covishield). У складі вакцини є аденовірус шимпанзе, який доставляє білок коронавірусу в організм людини.
- Середня ефективність AZD1222 становить 70%. Міжнародні клінічні випробування вакцини Oxford-AstraZeneca показали ефективність вакцини на 90% у випадку, якщо людям вводили половину, а потім повну дозу вакцини.
- Ефективність вакцини проти важких випадків коронавірусу становить близько 100%.
- Для зберігання вакцини достатньо від 2 до 8°C. Це означає, що вона може зберігатись у звичайних холодильниках, що значно полегшує її транспортування і використання.
Дані взято з astrazeneca.com, CNN та ВООЗ.
Порівняння вакцин проти коронавірусу / Джерело: ВООЗ / Інфографіка 24 каналу