Азитроміцин, антибіотик широкого спектра дії, широко призначається для лікування COVID-19 в усьому світі. Науковці сподівалися, що він володіє протизапальними властивостями, які можуть допомогти запобігти прогресуванню COVID-19, якщо лікуватися ним на ранній стадії захворювання.

Також на тему: Як ВІЛ впливає на перебіг коронавірусу

Як відбувалося дослідження

У дослідженні взяли участь 263 учасники, у яких був підтверджений коронавірус. На момент включення в дослідження ніхто не був госпіталізований. У процесі випадкового відбору 171 учасник отримав одноразову пероральну дозу 1,2 г азитроміцину, а 92 учасники отримали плацебо.

Більшість досліджень, проведених до цього часу з азитроміцином, були зосереджені на госпіталізованих пацієнтах з досить важким перебігом COVID-19. Наша робота – одне з перших плацебо-контрольованих досліджень, що показують, що азитроміцин не відіграє роль у лікуванні амбулаторних пацієнтів,
– зазначили науковці.

Ефективність антибіотиків при коронавірусі

  • Через два тижні у 50% учасників в обох групах симптоми не спостерігалися. Через три тижні 5 учасників, які отримували азитроміцин, були госпіталізовані з важкими симптомами COVID-19.
  • Водночас жодна людина з групи плацебо не була госпіталізована.
  • Дослідники прийшли до висновку, що лікування одноразовою дозою азитроміцину в порівнянні з плацебо не збільшило ймовірність зникнення симптомів COVID-19.