Деталі дослідження

Американські дослідники прагнули зробити процес діагностики простим і точним, щоб визначити явні ознаки захворювання можна було по простому аналізу крові. У дослідженні взяли участь більш ніж 4800 пацієнтів, перші зразки крові яких датувалися початком 1990-х років. Всього вчені проаналізували майже 5000 різних білків в крові добровольців і виділили 38 найбільш перспективних.

До теми Ліки від шизофренії небезпечно впливають на когнітивне здоров’я: дослідження

Вчені знайшли біомаркери хвороби Альцгеймера

Аномальні рівні 38 білків були пов'язані з високим ризиком розвитку хвороби Альцгеймера впродовж 5 років після здачі крові.

  • Повторний аналіз зразків крові учасників в період з 2011 по 2013 роки показав, що найбільш інформативними для діагностики ризиків розвитку нейродегенерації впродовж наступних 20 років слід вважати 16 білків з раніше виявлених 38.
  • Ці ж біомаркери були протестовані в контрольній групі пацієнтів з Ісландії. 13 з 16 білків підтвердили перспективність оцінки ризиків, а 6 з них були інформативні для прогнозування можливих ризиків впродовж наступних десяти років.
Нейродегенеративні захворювання – що це?
Або ж дегенеративні захворювання нервової системи. Це велика група різних хвороб нервової системи, які виникають внаслідок загибелі нейронів.
Більшість нейродегенеративних захворювань мають спадковий характер, у деяких випадках вони можуть бути набутими.

Перспектива відкриття

Тепер команда продовжує дослідницьку роботу, аби незабаром представити перспективний тест з аналізу крові для оцінки ризиків хвороби Альцгеймера в довгостроковій перспективі.