Аналіз крові на алергію

За допомогою аналізів крові можна виявити алергію. Для цього беруть кров з вени та шукають в ній антитіла IgE (імуноглобулін Е). Антитіла – це білки, які виробляє імунна система, щоб боротися з патогенами. У людей з алергією організм за допомогою антитіл намагається позбутися від алергенів.

Також на тему: Які хвороби передаються через брудні руки

Види аналізів крові на алергію

Є два види тестів:

  • На загальний IgE – дозволяє виявити алергію, але чим саме вона викликана, за допомогою тесту зрозуміти не можна. Підвищений результат означає, що загальна кількість антитіл IgE в крові вища за норму. Це означає, що у вас може бути алергія. Причому чим вищий показник, тим імовірніше, що у вас відразу кілька алергій.
  • На рівень специфічних IgE – дозволяє виявити конкретний алерген. Тобто лікар підбирає різні подразники та дивиться на рівень антитіл, які виробляються до кожного з них.

Точність аналізу

За результатами одного аналізу не завжди можна поставити точний діагноз. Рівень імуноглобулінів Е може бути підвищений, навіть якщо у вас немає алергії. Високі показники загального IgE, наприклад, можуть вказувати на паразитарну інфекцію та інші стани. Тому лікар буде оцінювати не тільки результати аналізу – він порівняє їх з вашими симптомами та результатами інших обстежень.