Основні алергени, які є у вазонах – пилок та цвіль. Пилок та спори плісняви можуть вільно переміщатись повітрям та викликати у чутливих людей симптоми алергії.

Актуально: Зима, мороз та алергія: як вона проявляється на холод та як вберегтись

Алергія на домашні рослини – симптоми
 • чхання;
 • нежить або закладеність носа;
 • почервоніння очей і сльозотеча;
 • сухість та лущення шкіри;
 • кропивниця;
 • свербіж;

На що варто звернути увагу, аби усунути можливість алергії

 • Рослини з великими пласким листям можуть швидко накопичувати пил, що може викликати симптоми алергії у деяких людей.
 • Рослини можуть збільшувати рівень вологості у приміщенні, що сприяє зростанню цвілі. Осушувач повітря може допомогти протистояти надмірній вологості у квартирі.
 • У вазонах з постійно вологою землею любить розростатись пліснява. Тому варто обирати такі рослини, які не потрібно поливати часто. Особливо це стосується приміщень з підвищеною вологістю.
 • Покладіть під горщик з рослиною кілька акваріумних каменів. Завдяки цьому зайва вода не застоюватиметься у горщику й ґрунт не буде занадто вологим, що зменшить ризик утворення плісняви.

Як уникнути алергії на домашні рослини / Unsplash.com

Які домашні рослини можуть викликати алергію

 • Хризантеми, папороть, лілії та герані виробляють алергени, які можуть викликати контактний дерматит.
 • Тюльпани та лілії можуть викликати кропивницю в алергіків.
 • Побічні реакції можуть викликати й такі декоративні рослини, як юка, плющ, пальми і фікус Бенджаміна (фіги).
 • Популярна лоза Hoya compacta може викликати у людей з алергічним ринітом такі симптоми, як закладеність носа, нежить і чхання.
 • Якщо ви алергік, при виборі зеленої гості на новорічні свята, слід бути обережними з сосною.
Алергічний риніт – це

Це запалення слизової оболонки, носа або пазух, яке викликається алергеном.

Насправді, нові дослідження говорять про те, що рослини не надто впливають на очищення повітря в оселі. Попри це, шматочок природи у вашій кімнаті може знижувати стрес і просто стати успішним елементом декору.


Які домашні рослини можуть викликати алергію / Unsplash.com

Якщо ви врахуєте наші поради й подбаєте про те, щоб у вазонах не виникало ґрунтової цвілі – у вас не повинно виникнути суттєвих проблем з домашніми рослинами.

Але якщо алергії не вдалось уникнути, рекомендуємо використовувати антигістамінні препарати. Вони є поширеними в медичній практиці.

Одними з таких препаратів є Феністил гель та Феністил емульсія. Препарат ефективний проти свербежу при алергічних подразненнях, укусах комах, невеликих опіках шкіри та необширних сонячних еритемах*. До того ж Феністил полегшує біль, завдяки своїм охолоджувальним властивостям**.

Феністил – швидка* дія при свербежі, необширній сонячній еритемі, неускладнених невеликих опіках шкіри, алергічному подразненні невеликих ділянок шкіри та укусах комах.

*Мається на увазі шкірний свербіж, наприклад при укусах комах, необширна сонячна еритема, неускладнені невеликі опіки шкіри та алергічні подразнення невеликих ділянок шкіри, згідно з інструкцією для медичного застосування лікарського засобу.

**Мається на увазі, що препарат має також місцевоанестезуючі властивості та охолоджує шкіру при нанесенні, згідно з інструкцією для медичного застосування лікарського засобу.

Реклама лікарських засобів. Перед застосуванням необхідно проконсультуватися з лікарем та обов’язково ознайомитись з інструкцією для медичного застосування лікарських засобів Феністил Емульсія, емульсія шкірна 0,1% для зовнішнього застосування Р.П. UA/13867/01/01, Наказ МОЗ України №1925 від 30.08.2019 та Феністил Гель, гель 0,1% для зовнішнього застосування, Р.П. UA/0894/01/01, Наказ МОЗ України №728 від 04.04.2019. Торгові марки належать або використовуються за ліцензією групою компаній GSK. Повідомити про небажане явище чи скаргу на якість продукту Ви можете в ТОВ "ГлаксоСмітКлайн Хелскер Юкрейн Т.О.В." за тел. (044) 585-51-85 або на e-mail: oax70065@gsk.com.