Якщо ваші штани з поліестеру або вовняний светр викликають свербіж або висип, ймовірніше за все, у вас контактний дерматит. Проте не завжди шкіра реагує на конкретні волокна, причиною дерматиту можуть стати й барвники, смоли та інші хімічні речовини у вашому одязі.

Актуально: Зима, мороз та алергія: як вона проявляється на холод та як вберегтись

Найчастіше від дерматиту страждають жінки, а також люди з захворюваннями шкіри та атопічним дерматитом. У зоні ризику знаходяться й ті, що часто одягають латексні рукавички або працюють у спекотних й водночас вологих приміщеннях.

Як зрозуміти, що у вас алергія на одяг

Контактний дерматит – симптоми
  • Почервоніння;
  • Свербіж;
  • Лущення шкіри;

Симптоми можуть з’явитися як і впродовж перших годин, так і через кілька днів та навіть тижнів. Деякі люди можуть спокійно одягати одну й ту саму річ роками, доки одного дня не з’явиться алергічна реакція.

Алергічну реакцію може викликати будь-який матеріал, навіть натуральний. Проте найбільше шансів, що дерматит проявиться саме через синтетичний одяг: поліестер, віскозу, нейлон, спандекс або гуму. Причина проста – вони не дозволяють вашій шкірі дихати та провокують надмірну пітливість.

Чому чухається шкіра
Чому на одяг виникає алергія / Unsplash.com

Які ще можуть бути подразники

  • Пральний порошок. На жаль, безліч засобів для прання містять шкідливі токсини, барвники та ароматизатори, які можуть викликати алергічну реакцію у багатьох людей.
  • Новий одяг. Проблема в тому, що новий одяг може містити формальдегід, завдяки якому речі погано мнуться. Це досить токсична речовина, яка може викликати свербіж або роздратування у людей з чутливою шкірою.
  • Аксесуари. Шпильки, блискавки, ґудзики та пряжки теж можуть викликати алергію, особливо, якщо вони містять нікель.
  • Хімічні речовини. Часто причиною є фарба або інші хімічні речовини в одязі: барвники, клеї або формальдегідні смоли, які використовуються для виготовлення брудовідштовхуючого, водонепроникного та противітрового одягу.

Як лікувати алергію на одяг?

Насамперед варто перестати носити одяг, що викликає подразнення. Ваша шкіра, ймовірніше за все, очиститься впродовж декількох тижнів.

Лікування алергії на одяг
Не носіть одяг, який викликає подразнення / Unsplash.com

Для профілактики:

  1. Носіть натуральні волокна та вільний одяг, аби зменшити пітливість.
  2. Обирайте одяг світлих тонів з меншою кількістю барвників.
  3. Уникайте тканин, які потрібно “прати окремо”.

Самостійно нелегко з'ясувати, чим саме викликана алергічна реакція: видом матеріалу чи хімічними домішками. Розташування подразнення може бути підказкою до того, що саме її викликає.

Якщо ви знаєте, який одяг став тому причиною, – просто перестаньте його носити. У тому випадку, коли проблема не минає, лікар може призначити антигістамінні препарати. Вони є поширеними в медичній практиці. Одними з таких препаратів є Феністил гель та Феністил емульсія.

При місцевому застосуванні гелю завдяки його спеціально розробленій основі активна речовина швидко проникає у шкіру та починає діяти вже через кілька хвилин*. Препарат ефективний проти свербіння при алергічних подразненнях, укусах комах, невеликих опіках шкіри та необширних сонячних еритемах**. До того ж Феністил має місцевоанестезуючу дію та приємно охолоджує***.

Феністил – швидка* дія при свербежі, необширній сонячній еритемі, неускладнених невеликих опіках шкіри, алергічному подразненні невеликих ділянок шкіри та укусах комах.

*Згідно з інструкцією для медичного застосування лікарського засобу.

**Мається на увазі шкірний свербіж, наприклад при укусах комах, необширна сонячна еритема, неускладнені невеликі опіки шкіри та алергічні подразнення невеликих ділянок шкіри, згідно з інструкцією для медичного застосування лікарського засобу.

***Мається на увазі, що препарат має також місцевоанестезуючі властивості та охолоджує шкіру при нанесенні, згідно з інструкцією для медичного застосування лікарського засобу.

Реклама лікарських засобів. Перед застосуванням необхідно проконсультуватися з лікарем та обов’язково ознайомитись з інструкцією для медичного застосування лікарських засобів Феністил Емульсія, емульсія шкірна 0,1% для зовнішнього застосування Р.П. UA/13867/01/01, Наказ МОЗ України №1925 від 30.08.2019 та Феністил Гель, гель 0,1% для зовнішнього застосування, Р.П. UA/0894/01/01, Наказ МОЗ України №728 від 04.04.2019. Торгові марки належать або використовуються за ліцензією групою компаній GSK. Повідомити про небажане явище чи скаргу на якість продукту Ви можете в ТОВ "ГлаксоСмітКлайн Хелскер Юкрейн Т.О.В." за тел. (044) 585-51-85 або на e-mail: oax70065@gsk.com.