Грип та застуда – це вірусні захворювання, тому й лікувати їх потрібно відповідно, пише Docplus.
Читайте також: Найпоширеніші міфи про догляд за волоссям
Міфи про грип та застуду
- Захворюваність на грип в зимовий час пов'язана не з холодом, а зі зниженням вологості повітря.
- Ртутні термометри не точніші, ніж звичайні скляні без ртуті. Електронні можуть бути трохи менш точними (похибка всього 0,1 ° C). Найбільш неточним є інфрачервоні термометри, що вимірюють температуру за кілька секунд.
- Алкоголь не підвищує, а, навпаки, знижує імунітет. Крім того, що випивши багато алкоголю людина не відчуває холоду, а значить може отримати обмороження в холодну пору року.
- Антибіотики не зменшують температуру.
- Від холоду не можна застудитися. Причина застуди – віруси. Але переохолоджуватися небезпечне для здоров'я: від переохолодження може бути стрес, через який збільшується ризик розвитку пневмонії.
- Ліків проти застуди не існує. Такі засоби не скорочують тривалість хвороби, а можуть тільки поліпшити суб'єктивне самопочуття. Вітамін С, гомеопатія, ліки з ехінацеєю та женьшенем, часник, гірчичники на груди, сік редьки в ніс, горілка з перцем, інгаляції та вдихання гарячого повітря, спосіб сильно пропотіти, банки на спину – ніяк не допоможуть. Полегшити перебіг застуди допоможуть: жарознижувальні, засоби від болю в горлі (якщо болить) і нежиті.
- Ефективність засобів проти кашлю при застуді не доведена. Таблетки від кашлю заважають виводити мокроту, а відхаркувальні препарати підсилюють кашель, який і так є, і частіше за все не приносять користі. Такі препарати можуть використовуватися тільки при нестерпному кашлі, щоб полегшити самопочуття. А відхаркувальні препарати потрібні тільки при хронічних захворюваннях.
- З температурою можна гуляти, купатися і навіть їсти морозиво (якщо хочеться і немає протипоказань).
- Користь оксолінової мазі від грипу і застуди не доведена. Вона може трохи допомогти через вазелін, який зволожує ніс. Але якщо він потрапить через дихальні шляхи в легені, то може викликати небезпечне захворювання, ліпоїдну пневмонію.
Більше новин, що стосуються лікування, медицини, харчування, здорового способу життя та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.