Зниження температури та зменшення кількості сонця – завжди виклик. На роботі, в пробках, метро та навіть вдома ми стикаємося зі стресовими ситуаціями, які не так легко пережити, якщо не бути підготовленими до них.

А кожен стрес – це удар по здоров'ю та самопочуттю. Отже необхідно мінімізувати вплив негативних реакцій.

Необхідно відпрацювати всього кілька щоденних звичок, і наше тіло та мозок скажуть вам "дякую".

Їжте 5 – 6 разів

Простий та ефективний спосіб мінімізувати стрес – їсти стільки, скільки потребує ваш організм. Але не забувати про половину порції. Краще приймати їжу маленькими порціями, але більше, ніж 3 рази на день.

Також не забувати про баланс білків (35 – 40%), вуглеводів (35 - 40% або менше), і здорових жирів (20 – 30% або більше). Дослідження показують, що обмеження калорій і вуглеводів поряд з збільшенням білків і жирів, поліпшують здоров'я.

Пийте більше води

30 мл води на кожен кілограм ваги. Тобто, якщо ви важите близько 70 кг, необхідно пити близько 2 літрів. Навіть якщо ви не "відчуваєте спраги". Ще більше води необхідно для тих, хто вживає напої з кофеїном або, якщо ви займаєтеся інтенсивною фізичною діяльністю.

Науковці кажуть, що коли ваше тіло стає навіть трохи зневоднене, починається реакція на стрес.

Спіть не менше 7,5 годин кожен день

Кожному з нас необхідно добре спати. А коли мова йде про стресові періоди, сон – найкращі ліки. Навіть тоді, коли "стрес" для організму позитивний – нова закоханість, цікавий проект на роботі, насичена відпустка тощо.

Наше тіло потребує часу, щоб розслабитися і відновитися від інтенсивного дня. Вчені радять спати не менше 7,5 годин.

15 хвилин розминки

Наше тіло просто створено для рухів. Коли воно не отримує таку можливість, дуже складно підтримувати оптимальне здоров'я. Звичайно, самі по собі фізичні вправи є формою стресу. Але як це не парадоксально, спорт допомагає звільнити емоційний стрес.

Ряд досліджень показали, що регулярні фізичні вправи зменшують тривожність і депресію, а також ризик серцево-судинних захворювань, діабету і раку.

Погодьтесь, 15 хвилин для розминки та фізичних вправ можна виділити кожен день.

Розслабляйтеся!

Безліч досліджень показує, що стрес тягне за собою тривогу та депресію. Гормон стресу кортизол впливає на наш мозок. Саме він на біохімічному рівні впливає на настрій, енергію і фокус.

На щастя, дослідження також показує, що реакція на стрес може бути збалансована за допомогою йоги, медитації та масажу.

Читайте також: 10 способів бути гарним другом, використовуючи науку