П’ять помилок під час використання контактних лінз

Ви спите у лінзах

Якщо ви не знімаєте вночі лінзи (навіть якщо вони "нічні"), то це може перекрити доступ кисню до рогівки, у результаті виникає сухість, дискомфорт, почервоніння, набряки, пише Women's Health.

Читайте також: Як дбати про свій зір: прості поради

А якщо у вас є поверхневе подразнення на оці, лінза може захопити бактерії, що спричиняють запалення.

Відсутність "нічного кисню" для ока також підвищує ризик виникнення виразки рогівки, що може спричинити втрату зору, каже Ліза Парк, доктор медичних наук, доцент кафедри офтальмології в Медичному центрі Колумбійського університету в Нью-Йорку.

Ви приймаєте душ у лінзах

Від води лінзи можуть набрякати, змінювати форму та прилипати до ока, що може пошкодити рогівку і у результаті полегшує проникненню бактерій.

Крім того, вода в душі, басейні, гідромасажних ваннах, озерах, річках та океанах містить мікроорганізми, які можуть потрапляти під лінзу і викликати болючі інфекції.

Ви неретельно очищаєте лінзи

Єдині рідини, які повинні торкатися ваших лінз – це ті, що спеціально створені для них. Як правильно промити контактні лінзи: чистими та сухими руками крапніть на лінзи очищаючий розчин, після чого ретельно промийте лінзи цим розчином, тоді замочіть їх на ніч у дезінфікуючий розчин.

Ви ігноруєте термін придатності

Якщо ви носите контактні лінзи довше терміну придатності, це заощадить вам гроші, але ви будете платити іншими способами: використання лінз занадто довго може спричинити накопичення мікроорганізмів, які провокують інфекції.

Експерти не рекомендують носити лінзи, які протерміновані навіть день-два.

Ви не очищуєте контейнер для лінз

Очищуйте контейнер для лінз свіжим розчином, а потім поверніть його на сухий паперовий рушник. Фахівці рекомендують змінювати кейс щонайменше три рази на місяць.