У чоловіка діагностували лептоспіроз

Як розповів завідувач реанімаційного відділення Львівської інфекційної лікарні Віктор Токарєв, пацієнту 52 роки, він з Ходорова. До лікарні потрапив з інфекційно-токсичним шоком: у нього упав тиск, було відсутнє сечовиділення, висока температура, біль у м'язах, інтоксикація тощо.

До теми На Львівщині після масового отруєння ресторанам заборонили робити салати з майонезом

Чоловіку надавали допомогу спершу у реанімації впродовж 5 днів, після стабілізації стану його перевели на лікування у відділення.

Де інфікувався чоловік

Відомо, що чоловік ніде не працює, а займається господарством, тож, ймовірно, лептоспіроз "підхопив" удома. Лікарям чоловік розповів, що неодноразово у господарських приміщеннях бачив гризунів – мишей, щурів, а саме вони найчастіше є носіями цього небезпечного захворювання.

Лептоспіроз – лікування
Лептоспіроз – інфекційне захворювання, спричинене бактерією Leptospira. Захворіти на цю недугу можна під час купання у заражених водоймах, при контакті із інфікованими тваринами.

В організм людини бактерія потрапляє через тріщини, порізи, рани на шкірі чи слизові оболонки. Вживання зараженої їжі також може спричинити захворювання.

Як проявляється лептоспіроз

Інкубаційний період захворювання від 2 днів до 4 тижнів після інфікування.

Симптоми можуть бути різної інтенсивності від легких (головний біль, гарячка, біль у м'язах, почервоніння очей, діарея, висипання) до серйозних (ураження нирок, ураження печінки, менінгіт) і навіть смерті.

Щоб уникнути інфікування лептоспірозом лікарі радять під час роботи з землею одягати рукавиці, частіше мити руки і боротися з гризунами у будинку та господарстві.