Отруєння дитини

У відомстві зазначили, що дитина самостійно замовила через Інтернет гриби "мухомори" і вживала їх у вигляді сушених порошків.

Також на тему Смертельні ягоди: у Дніпрі розслідують загибель 16-річної дівчини

Протягом години після вживання у хлопчика з'явилися галюцинації, сухість у роті, нудота і запаморочення. Батьки звернулися по медичну допомогу через 3 години після появи перших симптомів отруєння.

Хлопчика госпіталізували до реанімаційного відділення однієї з міських лікарень у середньо тяжкому стані з діагнозом "отруєння дикорослими грибами". Наразі він перебуває на лікуванні.

Інші випадки отруєння грибами

У відділі Держпродспоживслужби зазначають, що цей випадок не єдиний за останні кілька днів. 61-річна жінка перебуває на лікуванні після вживання дикорослих грибів, таких як "лисички" або "говорушки", зібраних у лісосмузі села Таромського в Дніпровському районі.

Жінка звернулася по медичну допомогу на четвертий день після появи симптомів отруєння, перебуваючи у важкому стані.

Як не з'їсти отруйний гриб

Ось кілька порад, щоб убезпечити себе у сезон грибів:

  • Дізнайтеся, які їстівні гриби ростуть у лісі, куди ви збираєтесь. Збережіть зображення на телефоні. Можна заздалегідь встановити програму, яка визначає гриби по фотографії, наприклад iNaturalist. А краще покличте з собою досвідченого грибника.
  • Збирайте ті гриби, які ви добре знаєте. Не чіпайте і не зривайте гриби, які вам невідомі. Якщо сумніваєтеся, краще не беріть.
  • Не куштуйте сирі гриби на смак, особливо якщо ви вперше їх бачите.

Не вірте міфу, що при приготуванні концентрація токсичних речовин зменшується. Варіння, смаження чи заморозка не зроблять гриби менш отруйними.