Автори роботи використовували геномний аналіз для порівняння основного клітинного рецептора вірусу у людей – ферменту ACE2 – у 410 різних видів хребетних.

Читайте також COVID-19 та тварини: як доглядати за улюбленцем під час пандемії та в період хвороби

ACE2 зазвичай виявляється в багатьох різних типах клітин і тканин, включаючи епітеліальні клітини носа, рота і легень. У людини 25 амінокислот білка ACE2 важливі для зв'язування вірусу і його проникнення в клітини.


Градація ризиків інфікування коронавірусом приматів / Інфографіка Каліфорнійський інуверситет Девіс

За ймовірність інфікування відповідають 25 амінокислот

Дослідники використовували ці 25 амінокислотних послідовностей білка ACE2 і моделювання структури білка разом з білком шипа SARS-CoV-2, щоб оцінити, скільки з цих амінокислот міститься в білку ACE2 різних видів.

Тварини, у яких 25 амінокислотних залишків відповідають людському білку, піддаються найбільшому ризику зараження SARS-CoV-2 через ACE2. За прогнозами, ризик буде зменшуватися в міру того, як залишки зв'язування ACE2 у того чи іншого виду будуть відрізнятися від людей,
– сказала Джоана Дамас, наукова співробітниця Каліфорнійського університету в Девісі.

Деякі види приматів, що є під загрозою зникнення схильні до дуже високого ризику зараження SARS-CoV-2 через їх рецептор ACE2. До інших тварин, віднесеним до групи підвищеного ризику, відносяться морські ссавці, такі як сірі кити і афаліни, а також китайські хом'яки.

Ризики інфікування домашніх тварин

Домашні тварини, зокрема кішки, велика рогата худоба і вівці, мають середній ризик, а собаки, коні і свині мають низький ризик зв’язування ACE2. Як це пов’язано з інфекціями і ризиком захворювання, необхідно визначити в майбутніх дослідженнях.

Через можливість зараження тварин новим коронавірусом від людей і навпаки слід посилили програми по захисту тварин.