Про це повідомляє Bloomberg з посиланням на дослідження аналітичної компанії Airfinity. Так, CША, Великобританія, Японія і країни Євросоюзу вже домовилися про закупівлю 1,3 мільярда доз вакцини від коронавірусу, незважаючи на те, що її поки не створили.

Читайте також Панацея із Китаю: Україні запропонували вакцину проти COVID-19

Додамо, що на сьогодні розробляється понад 200 вакцин-кандидатів, з яких близько двох десятків знаходяться на стадії клінічних випробувань на людях-добровольцях.

США і Велика Британія підписали угоду з Sanofi і GlaxoSmithKline Plc, Японія – з Pfizer. Bloomberg наголошує, що Євросоюз також "агресивно налаштований" на закупівлю. З ким європейські країни уклали договір наразі невідомо.

Вакцини, яку можна використовувати масово, наразі не існує, також невідомо про її ефективність. Однак значну кількість доз вже "зарезервовано".

За словами експертів, на 7,8 мільярда осіб доз може не вистачити, а бідні держави будуть "останніми в черзі". Подібний прикладу був у 2009 році, коли деякі країни монополізували постачання вакцини від свинячого грипу.

Вакцина від коронавірусу й Україна: що відомо

  • Що цікаво, раніше президент Володимир Зеленський заявив, що Україна повинна бути однією з перших, хто отримає вакцину від коронавірусу.
  • Нагадаємо, що Україна не розроблятиме власну вакцину від COVID-19, адже не має необхідного обладнання.
  • Головний санітарний лікар України Віктор Ляшко заявив, що після появи вакцини Україна отримає дози для 20% жителів.
  • У ВООЗ розраховують, що вакцина проти COVID-19 буде доступна в середині 2021 року.