Виробники ліків тепер зобов'язані друкувати на упаковці препаратів спеціальний 2D код. Його будуть наносити при виробництві на заводі. Дані про ліки будуть знаходитися в єдиній системі моніторингу препаратів.

Читайте також: Лікарі просять Зеленського продовжити медичну реформу: петиція

В.о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун пояснила, як працюватиме кодування:

  • Пацієнти зможуть перевірити ліки, просканувавши цей код через мобільний додаток. Наразі його розробляє Міністерство економічного розвитку і торгівлі України. Очікуємо, що він стане доступним наприкінці року.
  • Після сканування на екрані з’явиться інформація про ліки — зокрема чи препарат не є фальсифікований, протермінований чи завезений до країни з порушенням норм.

Крім того, за її словами, кодування дозволить відстежувати весь ланцюжок постачання ліків – від виробництва чи імпорту, до продажу в аптеці. Це також допоможе вчасно реагувати на порушення. Всі транзакції будуть включені в загальну базу даних, включаючи серію ліків і дату виробництва.

Супрун наголосила, що ця постанова є важливою частиною Концепції реалізації державної політики щодо запобігання фальсифікації лікарських засобів.

Більше новин, що стосуються лікування, медицини, харчування, здорового способу життя та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.