Омікрон у Швеції

Перший в Швеції випадок нового варіанту коронавірусу Омікрон (B.1.1.529) підтвердили понеділок, 29 листопада, у людини, яка живе в південному регіоні Сконе.

До теми Штам Омікрон міг бути у Нідерландах ще до прибуття рейсів з Африки

Мандрівник напередодні повернувся з Південної Африки. Варіант виявили у зразку, який взяли трохи більше ніж тиждень тому.

Суворі заходи у Швеції

З п'ятниці, 26 листопада, в країні ухвалили більш суворі заходи щодо тестування та проживання для мандрівників з південної частини Африки.

Усім, хто їде до Швеції з Південної Африки, Лесото, Ботсвани, Зімбабве, Мозамбіку, Намібії або Есватіні, настійно рекомендується пройти тест на COVID-19 в день прибуття або якомога швидше, а також другий тест через 5 днів.

За даними агентства охорони громадського здоров'я, Швеція наразі відстежує всі позитивні тести на COVID-19 у мандрівників з-за кордону і близько 40% усіх позитивних тестів в країні.

Штам Омікрон: передісторія

  • Першу людину, інфіковану штамом Омікрон, виявили нещодавно у республіці Ботсвані.
  • Штам вже зафіксували у Європі, Австралії, Ізраїлі та Канаді. В Україні випадків інфікування новим варіантом коронавірусу не виявили.
  • Відомо, що цей штам, що має велику кількість мутацій, що потенційно може робити його більш заразним і краще пристосованим. Однак, це наразі точно не відомо.
  • Деякі вчені вважають, що Омікрон має потенціал стати небезпечнішим за Дельту.