Більше інформації щодо нового штаму вірусу з'явиться приблизно за 2 тижні. Про це в ефірі 24 каналу розповів лікар-імунолог Борис Донськой.

Зверніть увагу Штам Омікрон: все, що відомо про новий варіант коронавірусу

У відповідь на питання про те, чи є дані щодо того, наскільки Омікрон небезпечніший за Дельту, Борис Донськой зазначив: "У нас є дані, що він має потенціал стати таким. Але чи він його реалізує – це ми дуже скоро побачимо".

Людей дійсно лякає саме невідомість. На питання, чи він небезпечніший, ніж його базовий варіант Дельта, ми не можемо зараз дати відповідь. Чи він сильніше розповсюджується – теж.

Борис Донськой

Лікар-імунолог

Встановлених випадків Омікрону було замало

Водночас лікар зауважив, що наразі незрозуміло, чи зможе протидіяти Омікрону імунітет проти базового вірусу, вакцинації.

"Невідомість лякає і викликає паніку. Я закликав би не панікувати, це не допоможе. Але за тиждень – півтора ми точно будемо мати відповідь", – сказав імунолог.

Відповідей не було, адже описаних випадків – дуже мало. За цей тиждень – два їх або буде багато і ми побачимо, наскільки він швидший, ніж Дельта, або їх не буде багато, що буде свідчити, що він не випереджає Дельта варіант за розповсюдженням.

Борис Донськой

Лікар-імунолог

Борис Донськой пояснив, що мутація – це природа вірусу. Він еволюціонує, може робити це надзвичайно швидко і еволюціонування – це єдиний його шанс вижити.

"Єдиний шанс для цього вірусу зламати нашу імунність – це мутації, які зроблять його не схожим. І тоді він зможе обдурити нашу імунну систему, яка його не одразу розпізнає".

Не пропустіть Ляшко розповів, чи є в Україні штам Омікрон

Донськой про штам Омікрон: дивіться відео

Виявили новий штам коронавірусу Омікрон: останні новини

  • Новий варіант коронавірусу вперше зафіксували вчені з Імперського коледжу Лондона – Омікрон відрізняється від інших тим, що містить понад 50 мутацій.
  • Всесвітня організація охорони здоров'я 26 листопада 2021 року кваліфікувала новий штам коронавірусу Омікрон як такий, що викликає занепокоєння.
  • Водночас США обмежили в'їзд на свою територію особам, які прибувають з 8 африканських країн. Рішення пов'язане із поширенням там Омікрону.
  • 27 листопада Ізраїль затвердив нові обмеження для запобігання поширенню нового штаму Омікрон. Іноземцям заборонять в'їжджати у країну в найближчі 14 днів.
  • На тлі стрімкого поширення світом Омікрону в Польщі планують посилити карантин. Уряд країни запровадить нові обмеження на початку грудня.