2 мільярди доз вакцини, 245 мільйонів курсів лікування, 500 мільйонів тестів у країнах з низьким та середнім рівнем доходу – все це прописано у стратегічному плані програми ACT Accelerator. Про це мовиться у центрі новин ООН.

До теми До початку вакцинації у світі можуть померти 2 мільйони людей від COVID-19, – ВООЗ

Ця програма має за мету сприяти прискоренню досліджень коронавірусної хвороби, вдосконалення тестів та процедури лікування інфекції, а також – розробку вакцини.

Генеральний директор ВООЗ Тедрос Гебреісус наголосив, що самостійно країни не подолають кризу, адже інвестиції всередині національних економік не розв'яжуть первинну проблему кризи – пандемію.

Щоб уникнути розростання кризи, на думку керівника ВООЗ, потрібно все те ж, що й раніше: виявляти, ізолювати та лікувати хворих. ACT Accelerator допоможе в цьому, але – потрібні гроші, 35 мільярдів доларів.

На перший погляд, 35 мільярдів – величезні гроші. Однак, це менше, ніж мешканці Землі витрачають за два тижні на сигарети,
– наголосив Гебреісус.

І додав, що тут не мовиться про благодійність, а про виживання світової економіки: "Вигода від відновлення міжнародного туризму і торгівлі швидко окупить вкладені інвестиції".


Алгоритм надання допомоги людям із підозрою на COVID-19 / Інфографіка 24 каналу

Важливо Скільки коштуватиме вакцина проти COVID-19