Цю схему виявило Міністерство охорони здоров'я у ході спільного моніторингу з Національною службою здоров'я (НСЗУ). Там наголосили, що така ситуація є неприпустимою.

Дивіться також Тепер без візиту до лікаря: в Україні спростили отримання першого е-рецепта

В Україні щороку народжують приблизно 200 тисяч жінок. Вони мають право на безоплатну допомогу в межах трьох пакетів послуг, за які медзакладам платить НСЗУ:

  • Стаціонарна медична допомога без проведення хірургічних операцій;
  • Медична допомога при пологах;
  • Медична допомога новонародженим у складних неонатальних випадках.

Моніторинг виявив, що за приблизно 30% дітей медичним закладам здійснювали подвійну оплату. В середньому в Україні майже 20% немовлят, які народилися хворими, переводять в інший заклад. Втім, внаслідок транспортування вони зазнають негативного впливу.

Лікарі фактично вигадували діагнози

У МОЗ зазначили, що в окремих лікарнях 100% немовлят, які вижили до 7 дня, переводили до інших лікарень, попри те, що ці лікарні мали відповідні пакети послуг.

Крім того, у деяких лікарнях немовлятам ставили діагнози при тимчасових станах, які не були патологією і не потребували "лікування".

Лікарні, законтрактовані на надання перинатальної й неонатальної допомоги, мають насамперед дбати про пацієнтів, а не про отримання коштів від НСЗУ за начебто "хворих" дітей,
– зауважив міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко.