Вже багато років вчені намагаються зрозуміти, чи може видалення "зомбі-клітин" уповільнити старіння. Нові дані про ефективність вакцинації для видалення клітин, які викликають старіння, презентувала команда дослідників із Японії.

Цікаво Причини виникнення тривоги та її найпоширеніші прояви

Процес старіння

На шляху до старіння наша імунна система не може з попередньою ефективністю видаляти дисфункціональні клітини (так звані зомбі-клітини). Нагромаджуючись, вони можуть провокувати запалення в організмі, тим самим призводять до:

  • розвитку раку;
  • хвороби Альцгеймера;
  • серцево-судинних захворювань;
  • інсульту;
  • діабету;
  • порушень зору.

Як можна уповільнити старіння

При розробці метод, вчені спочатку визначили білок у клітинах, що старіють. Потім вони створили націлену на нього пептидну вакцину.

Як вона працює? При введенні в організм, препарат провокує вироблення антитіл, які прикріплюються до "зомбі-клітин" і цим маркують їх для лейкоцитів на видалення.

Спочатку вакцину перевірили на моделях мишей з артеріальною ригідністю (жорсткістю). Лікування призвело до видалення багатьох зомбі-клітин і скорочення площі уражень тканин на тлі хвороби.

У здорових літніх мишей вакцинація продовжувала тривалість життя, покращуючи пов'язані зі старінням нормальні та патологічні фенотипи.

Цікаво Нові експериментальні ліки ефективно лікують шизофренію

Важливість дослідження

Результати доклінічних експериментів відкривають нові можливості в їх профілактиці та лікуванні багатьох вікових хвороб у людини. Ба більше, це важливий результат для уповільнення старіння.