Як заразився підліток

Хлопчик помер у західній монгольської провінції Гові-Алтай. Десятки людей, які контактували з ним, тепер перебувають на ізоляції через смертельну хворобу. Про це повідомило видання Mirror.

Читайте також Спалах бубонної чуми зафіксували у Монголії – Росія закрила прилеглі кордони

У підлітка з'явились симптоми захворювання, зокрема підвищилась температура тіла, після того, як він з'їв м'яса бабака разом з двома друзями. Згідно з повідомленнями, він помер через три дні після вживання м'яса гризунів.

Усіх контактних людей встановили щоб зупинити ризик поширення хвороби.

Бубонна чума – що це?

Бубонна чума – це бактеріальна хвороба, яка поширюється блохами, що живуть на диких гризунах, таких як бабаки. Вона вбиває менш ніж за 24 години, якщо не вжити заходів.

Спалах бубонної чуми в Монголії

Крім цього, нещодавно було підтверджено два випадки бубонної чуми в сусідній провінції Ховд, 27-річний чоловік і його брат, 17 років. У регіоні ввели карантинні обмеження на невизначений термін, а на Алтаї та Туві зачинили кордони з країною.

Міністерство охорони здоров'я Монголії визнало, що на підставі нового дослідження, гірські алтайські регіони Китаю та Росії, а також Монголія мають високі ризики зараження через бабаків.

Дуже важливо не полювати на бабаків і не їсти м'ясо,
– сказав чиновник Дордже Наранджерел.

Чому важливо уникати спалахів бубонної чуми?

Це небезпечна смертельна інфекція, так у 14 столітті бубонна чума вбила близько 200 мільйонів людей.