Голова канцелярії прем'єр-міністра Польщі Міхал Дворчик заявив, що на стадіоні розгорнуть 500 ліжкомісць, 50 з яких будуть виділені для інтенсивної терапії, повідомляє radioZET.

До теми Завантаженість ліжок для пацієнтів з COVID-19 в Україні становить 62,3%, – МОЗ

Тимчасовий шпиталь планують розгорнути вже до кінця цього тижня. У випадку необхідності, кількість ліжок можуть збільшити ще на 500.

Речник польського уряду Пьотр Мюллер в ефірі телеканалу TVP Info розповів, що ліжка будуть розміщені у конференц-залах Національного стадіону. За його словами, такі тимчасові шпиталі можуть діяти декілька місяців.

Подібні шпиталі планують розгорнути у 16 воєводствах

В ефірі Польського радіо очільник МОЗ Польщі Адам Недзельський повідомив, що тимчасові шпиталі планують розгорнути в кожному з 16-и воєводств. У семи містах (Варшава, Лодзь, Катовіце, Краків, Вроцлав, Познань, Гданськ) вже розглядають конкретні місця, де можна їх організувати. Так, може бути й таке, що у Варшаві буде організовано два тимчасові шпиталі.

Впродовж останніх днів у Польщі фіксують рекордний приріст хворих на коронавірус від початку пандемії – по 8–9 тисяч нових інфікованих на день.

Відтак, уряд готує законодавчі зміни щодо протидії коронавірусу:

  • Передбачається налагодити кращу координацію та співпрацю між лікарнями, де лікують інфікованих COVID-19.
  • Йдеться також про "принцип доброго самаритянина” – надання невідкладної медичної допомоги, не побоюючись потенційної відповідальності.
  • Медикам, які перебувають на першій лінії боротьби з коронавірусом, планують підняти зарплати на 175%.