Голова комісії з біобезпеки РНБО України Сергій Комісаренко зазначив, що вакцина Pfizer, розроблена німецькою біотехнологічною компанією BioNTech, є однією з найкращих. Її виготовляли за найсучаснішими технологіями.

Читайте також Потрібна буде третя доза вакцини проти COVID-19, а згодом і щорічна, – глава Pfizer

Які особливості вакцини

За словами Комісаренка, у складі Pfizer є рибонуклеїнова кислота, яка кодує один з протеїнів вірусу. Академік розповів, що саме цей протеїн відповідає за взаємодію вірусу з клітинами людини.

Коли після вакцинації у людини виробляється цей протеїн, він викликає імунну відповідь і саме це потім попереджає взаємодію вірусу з клітинами людини,
– заявив він.

Комісаренко зазначив, що препарат Pfizer є дуже схожим з американською вакциною Moderna. Вони не містять абсолютно ніяких частин вірусу, окрім матричної рибонуклеїнової кислоти, яка зроблена штучно і не стосується вірусу.

Зважаючи на це, вакцина не може викликати захворювання на вірус.

До теми Уряд виділив додаткових 6,5 мільярдів гривень на закупівлю COVID-вакцин

Що є недоліком препарату

Варто зауважити, що Pfizer потребує особливих умов зберігання та транспортування. Зокрема, зберігати препарат варто при дуже низькій температурі – від 70 до 80 градусів.

Це один з недоліків цієї вакцини. Не стільки недолік, скільки незручність,
– зауважив академік.

Комісаренко висловив сподівання, що в Україні забезпечать необхідні умови для зберігання препарату.

Важливі особливості вакцини Pfizer: дивіться відео

Вакцина Pfizer в Україні: що відомо

  • В Україну 16 квітня прибула перша партія вакцини Pfizer-BioNTech у розмірі 117 тисяч доз.
  • Цей препарат поставили в Україну безкоштовно в рамках механізму COVAX. Загалом завдяки цій ініціативі українська держава повинна отримати 8 мільйонів доз вакцин від різних виробників.
  • За словами головного санітарного лікаря Віктора Ляшка, щеплення вакциною Pfizer почнеться вже 18 квітня у Київській області, з 19 квітня – по всій Україні.
  • Першочергово препаратом вакцинуватимуть персонал і мешканців будинків для літніх людей. Після цього – працівників Державної служби з надзвичайних ситуацій та прикордонників.

В Україну прибула вакцина Pfizer: дивіться відео