Раніше очільник МОЗ Максим Степанов заявив, що для закупівлі необхідної кількості доз COVID-вакцин не вистачає 6,5 мільярда гривень. Цю проблему вирішено – кошти виділили з державного бюджету. Далі – все у руках МОЗ.

До теми За затримку постачання китайської вакцини "Лекхім" оштрафують на мільйони гривень

У повідомленні Мінфіну йдеться, загальний обсяг видатків держбюджету на закупівлю вакцин проти коронавірусу склав 11,4 мільярда гривень. Цих коштів повинно вистачити на вакцинацію 70% дорослого населення. А саме для імунізації 24 мільйонів людей.

Все, що залишилось, домовитись про постачання необхідної кількості вакцин. Загалом Україна потребує ще майже 48 мільйонів доз (з урахуванням тих 8 мільйонів, які країна отримає безкоштовно в рамках механізму COVAX).

Водночас перед Міністерством охорони здоров'я стоїть досить серйозний виклик: забезпечити своєчасну закупівлю та поставку в Україну відповідної кількості вакцин та належно організувати вакцинацію для досягнення заявлених показників,
– йдеться в повідомленні.

Згідно з підрахунками, щоб провакцинувати 70% дорослого населення до кінця 2021 року, необхідно з травня щомісячно проводити 6 мільйонів щеплень. В середньому це понад 250 тисяч щеплень на день.

На скільки це реально поки що незрозуміло. Адже швидкість вакцинації в Україні зараз дуже низька. Хоч в МОЗ запевняють, що можливості української медичної системи дозволяють імунізувати таку кількість людей.

Темпи вакцинальної кампанії в Україні

  • За минулу добу, 14 квітня, щеплення проти коронавірусу отримали всього 15 744 людини.
  • Загалом, від початку вакцинальної кампанії в країні щеплення отримали 419 297 людей, з них 419 295 отримали 1 дозу.
  • А ось завершили вакцинацію, тобто отримали 2 дози – 5 людей. 2 з них отримали першу дозу закордоном.
  • Станом на 14 квітня 2021 року до листа очікування вакцинації від COVID-19 записались 454 315 громадян.