Процес розробки та випробування "Спутник V" є дуже сумнівним. Росія оголосила про розробку вакцини однією з останніх, а про завершення другої фази випробувань – найпершою. Про це на своїй сторінці у фейсбуці повідомив глава "Медичних закупівель" Арсен Жумаділов.

До теми Росіяни хочуть випробувати комбінацію двох вакцин проти COVID-19 в Україні

За словами Жумаділова, у сегменті векторних вакцин є значна конкуренція. 18 виробників різних країн світу вже перебувають на певному етапі виготовлення препарату.

"Серед них є такі авторитетні гравці міжнародного фармацевтичного ринку, як AstraZeneca, Johnson&Johnson та інші", – сказав глава "Медичних закупівель".

Він додав, що AstraZeneca вже має дозвіл на використання в низці країн включно із Великою Британією.

Тому наразі для замовлення російського продукту, в сегменті якого є дешевші, ефективніші, надійніші вакцини, немає жодних раціональних підстав,
– наголосив керівник підприємства.

Крім того, він назвав російський препарат "вакциною-новічком". Ймовірно, мовиться про хімічну зброю "Новачок", якою влітку 2020 року, за даними розслідувань, російські спецслужби отруїли опозиціонера Олексія Навального.

Російська вакцина в Україні: що відомо

  • Проросійський нардеп від ОПЗЖ Віктор Медведчук заявив, що харківська компанія "Біолік" просила МОЗ зареєструвати в Україні російську вакцину "Спутник V".
  • За словами кума Путіна, російський виробник вакцини вже дав дозвіл на передачу "Біолік" клітинної лінії для виробництва препарату.
  • Втім, у самій компанії заявили, що ніяких контрактів з виробником "Спутник V" не підписували.
  • Згодом головний санітарний лікар Віктор Ляшко запевнив, що Україна не використовуватиме російську вакцину, бо та не має міжнародної сертифікації.